4 Betyg - 41 Kommentarer

Picture0002
Användaren har inte skrivit något om sig själv än

Tidslinje

  • Tn_134 Picture0002
    knackwurst kommenterade Larsen VS
    för ungefär 1 år sedan Denna köper svärfar lådvis vid resor till Tyskland. Duger som uppiggare men god ? Knappast !
  • Tn_105 Picture0002
    knackwurst kommenterade Bombay Sapphire London Dry Gin
    för ungefär 1 år sedan Hade jag fått en dotter hade hon hetat Bombay Saphire !
  • Tn_97 Picture0002
    knackwurst kommenterade Absolut Citron
    för ungefär 1 år sedan god !
  • Tn_42 Picture0002
    knackwurst kommenterade Beefeater London Dry Gin
    för ungefär 1 år sedan Perfekt att göra en SINGAPORE SLING på men är även fin iskall med en isbit i solen en eftermiddag när inget speciellt ska hända.
  • Tn_31 Picture0002
    knackwurst kommenterade Star Dry Gin
    för ungefär 1 år sedan Framkallar minnen. Den här gjorde att jag under tjugo års tid aldrig rörde gin. Du vet, en fest under skoltiden där flaskan GIN tog överhanden och natten tillbringades´bland buskarna i hennes farsas trädgård i Slagsta. Idag kan den duga till mix med tonic men annars förskräcker den fortfarande !
  • Tn_3 Picture0002
    knackwurst kommenterade Explorer Vodka
    för ungefär 1 år sedan "Eheh, vind i seglen" sa en bekant lite nedvärderande till mig då jag ställde en flaska explorer på bordet i upptakten av en kräftskiva. Det blev den mest uppskattade snapsen av alla sorter som fanns. Enkel, ren och utan krumbukter.
  • Tn_4008 Picture0002
    knackwurst Betygsatte Grimbergen Dubbel Grade_9_small
    för ungefär 1 år sedan
  • Tn_4008 Picture0002
    knackwurst kommenterade Grimbergen Dubbel
    för ungefär 1 år sedan Den här sålde dom för några år sen på Norra Stationsgatan. Det var länge sen jag var där nu, slår det mig. Men gud va god den var. Riktigt god !
  • Small-4001 Picture0002
    knackwurst kommenterade Grebbestad Lunator
    för ungefär 1 år sedan Sommar på västkusten. Faktiskt just i Grebbestad. På kvällskvisten, färsk fisk på tallriken, i den förvisso plastiga uteserveringen så blev denna stronga, smakrika dubbelbock ett med mig och vi vandrade tillsammans upp i "the feeling of painting the town red and green". Något som blev svårt vid ca två då allt var stängt o mörkt o frugan ville till vandrarhemmet. Men gott och uppåt en stund i alla fall. Det är vackert så.
  • Tn_2746 Picture0002
    knackwurst Betygsatte Baron Trenck Grade_5_small
    för ungefär 1 år sedan

Personliga detaljer

Namn:
knackwurst blaha
Verkar gilla: (BETA)

Betygsspridning

Chart?cht=bvs&chco=957400&chs=150x125&chd=t:1,1,0,0,1,0,0,0,1,0&chds=0,1&chbh=10&chl=1|2|3|4|5|6|7|8|9|10

Följer

Följer ingen än

Följare

Hefeulven Tiny_square_29

Hitta vänner